Home / Archiwum / Projekty / Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

Szlakiem_Miejsc_Pamieci_ok

Ta książka jest pierwszym opracowaniem, które w sposób kompleksowy przedstawia Pomniki Historii na terenie jednego z najbardziej doświadczonych działaniami wojennymi powiatów Mazowsza. Autor zadał sobie wiele trudu, aby zgłębić dzieje siedmiu podwarszawskich gmin i zaprezentować je w syntetycznej, a zarazem ciekawej i przystępnej formie.

***

Zaletą książki jest jej bogata warstwa zdjęciowa. Piękne fotografie pozwalają Czytelnikom odbyć prawdziwą podróż do Miejsc Pamięci Narodowej, z których istnienia wielu z nas nie zdawało sobie nawet sprawy.

***

Książka „Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej w Powiecie Warszawskim Zachodnim” jest ze wszech miar godna polecenia. Jest to doskonałe źródło informacji zarówno dla miłośników historii, mieszkańców powiatu warszawskiego zachodniego, jak i osób odwiedzających po raz pierwszy te tereny. Kto wie – być może po przeczytaniu tej publikacji sami zechcecie Państwo odbyć podróż szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej, by bliżej je poznać i zobaczyć tereny, na których rozgrywały się opisywane wydarzenia?

  

Alfred Kabata
mgr historii, płk rez. WP,
prezes Związku Oficerów Rezerwy
Rzeczypospolitej Polskiej – ZG w Warszawie

Szlakiem Miejsc Pamięci - Wstęp